عضویت    ورود
ورود به سایت
» » گلستانی‎ها سالیانه 240 هزار تن نان مصرف می‎کنند


گلستانی‎ها سالیانه 240 هزار تن نان مصرف می‎کنند

گلستانی‎ها سالیانه 240 هزار تن نان مصرف می‎کنند

 

"محمود ربیعی" صبح امروز در کارگروه آراد و نان استان گلستان اظهار کرد: یک میلیون و 359 هزار تن میزان گندمی است که در استان گلستان به صورت تضمینی خریداری شده است و استان گلستان از این نظر در کشور مقام دوم را دارد.

 

گلستانی‎ها سالیانه 240 هزار تن نان مصرف می‎کنند

 

وی با بیان اینکه مجوز ذخیره‌سازی 800 هزار تن گندم در استان گلستان اخذ شده است، گفت: میزان مصرف نان در استان گلستان سالیانه 240 هزار تن است و گلستانی‎ها ماهانه 20 هزار تن نان مصرف می‎کنند.

 

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار گلستان با بیان اینکه از 38 کارخانه آرد در شرکت منطقه دو غله 28 مورد آن در استان گلستان قرار دارد، گفت: استان گلستان 10 برابر میزان مصرف خود در استان گندم به صورت متوسط تولید می‎کند.

 

مهندس ربیعی با بیان اینکه تنها 20 تا 30 درصد گندم تولیدی استان گلستان به کارخانه‎های آرد استان تحویل داده می‎شود، افزود: حق گلستان است که از شرایط لازم برای ذخیره‌سازی گندم با توجه به میزان تولید که دارد برخوردار باشد و بیشترین میزان سهمیه تبدیل گندم به آراد را در شرکت منطقه دو غله داشته باشد.

 

وی با بیان اینکه استاندار گلستان نیز به ارزش افزوده گندم در استان گلستان تاکید دارد، ابراز داشت: با همکاری اداره کل غله در روزهای گذشته پرتودهی اشعه گاما برای ضد عفونی غله در استان گلستان داشتیم که این ظرفیت خوبی برای استان به شمار می‎رود.

 

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار گلستان ابراز داشت: استان خوزستان با یک میلیون 396 هزار تن، گلستان با یک میلیون و 359 هزار تن، فارس با 865 هزار تن، کرمانشاه با 672 هزار تن، کردستان با 588 هزار تن تولید گندم رتبه‎های نخست تا پنجم را در تولید گندم در کشور اختصاص داده‎اند.

 

مهندس ربیعی بیان داشت: با میزان ارزش افزوده گندم و تبدیل آن را آرد در استان گلستان دنبال کند و یا افزایش حق انبارداری گندم را در استان گلستان به دنبال افزایش ارزش افزوده گندم در استان هستیم.

 

وی با بیان اینکه دولت هیچ تضمینی برای خرید جو نداشته است، گفت: جو در استان گلستان در بورس عرضه می‎شود و از این طریق به فروش می‎رسد و دولت نسبت به خرید آن تضمینی نداشته است.

 

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار گلستان به تاسیس نانوایی‎ها در محل‎های جدید در استان اشاره کرد و افزود: این موضوع در کمیته‎های مرتبط به تاسیس نانوایی‎ها بررسی می‎شود و بعد از اینکه سرانه و میزان مصرف را مشخص شد ضرورت تاسیس نانوایی جدید را ابلاغ می‎کند.

 

افزایش تفویض اختیار به دستگاه‎ها از سوی وزارتخانه‎ها

 

مهندس ربیعی با بیان اینکه هیچ نانوایی بدون مجوز استان نمی‎تواند تعطیل کند، گفت: مباحث نان، گندم و آراد مباحث حاکمیتی است و نسبت به این موضوعات حساس هستیم.

 

وی از افزایش تفویض اختیار به دستگاه‎ها از سوی وزارتخانه‎ها به استان‎ها خبر داد و گفت: در چند روز گذشته این مهم ابلاغ شده است و بعد از هفته دولت جلسه‎ای در این راستا با دستگاه‎های اجرایی برگزار خواهیم کرد.

 

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار گلستان با بیان اینکه در هفته دولت بخشی از پروژه‎ها را افتتاح خواهیم کرد، خاطرنشان کرد: 452 پروژه اقتصادی با 18 میلیارد تومان اعتبار خواهیم داشت.

 

مهندس ربیعی با بیان اینکه با حضور وزیر کشور کارخانه آراد کوثر شهرستان کلاله افتتاح خواهد شد، گفت: با وجود اینکه تولید گندم در شرق استان نسبت به غرب بیشتر است اما کارخانه زیادی در آن منطقه نداریم.

گلستانی‎ها سالیانه 240 هزار تن نان مصرف می‎کنند

 

گلستانی‎ها سالیانه 240 هزار تن نان مصرف می‎کنند

 


بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .

نظرات این مطلب :


نام شما
ایمیل شما


سوال : سـه منهای ســه ؟ ( جواب بصورت عدد نوشته شود )
پاسخ :*