عضویت    ورود
ورود به سایت
» » افتتاح 1147 پروژه طی هفته دولت در استان گلستان


افتتاح 1147 پروژه طی هفته دولت در استان گلستان

افتتاح 1147 پروژه طی هفته دولت در استان گلستان

 مهندس محمود ربیعی پیش از ظهر امروز در مراسم افتتاح متمرکز پروژه‎های عمرانی و اقتصادی شهرستان کردکوی ویژه گرامیداشت هفته دولت که در سالن کوثر این شهرستان برگزار شد با تبریک هفته دولت و گرامیداشت شهیدان رجایی و باهنر، اظهار کرد: هفته دولت متعلق به بزرگان دولتمرد شهیدان رجایی و باهنر است که الگو و اسوه‎ی خدمت‎گذاری صادقانه، خالصانه و بی‎ریا به مردم بودند.

 

* فلسفه اصلی نظام اسلامی خدمت به خلق است

 

وی با بیان اینکه فلسفه اصلی نظام اسلامی خدمت به خلق است، گفت: عنوان مسؤولان اعطای یک نقش جدید از سوی خداوند است تا به عنوان خدمتگذار و حامی مردم در راستای رضایتمندی و گشایش روح و روان مردم گام بردارند.

 

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استاندار گلستان افزود: همه دولت‎ها روزی می‎آیند و روزی هم خواهند رفت اما نظام مقدس جمهوری اسلامی که برگرفته از خون هزاران شهید، جانباز و رزمنده و بسیجی است که همیشه ماندگار خواهد ماند.

 

ربیعی با بیان اینکه دولت‎ها با هر نگرش و دیدگاه‎ با رأی مردم انتخاب شده و تلاش می‎کنند که کاری مفید انجام دهند، ارزیابی نهایی از عملکرد دولت‎ها را بر عهده مردم دانست و تصریح کرد: مسؤولان در بخش‎های مختلف باید با نگاه منصفانه به عملکرد دولت‎ها به بیان شرایط و واقعیت‎های موجود به مردم بپردازند و صادقانه و خالصانه عملکرد دولت یازدهم را در اختیار مردم قرار دهند.

 

وی با بیان اینکه با نگاه به گذشته حاکی از شرایط و وضعیت نامطمئنی بود، بیان داشت: با ارزیابی وضعیت کنونی به بهبود و مساعد شدن شرایط پی خواهیم برد.

 

* موفقیت‎های دولت و کشور مرهون مدیریت رهبر معظم انقلاب است

 

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استاندار گلستان با اشاره به توافق هسته‎ای اجرای برجام، موفقیت‎های حاصل شده در بخش‎های مختلف کشور از جمله مذاکرات هسته‎ای را مرهون مدیریت رهبر معظم انقلاب دانست و گفت: توافق هسته‎ای حاصل مذاکرات سنگین دولت با 6 کشور بزرگ دنیا بوده که رفع گذشته، رفع سوء تفاهم و یا تنش‎زدایی در کشورهای مختلف، اعتراف، اقرار و تسلیم شدن دنیا در برابر ایران مقتدر، با امنیت و متمدن و افزایش تعاملات با دنیا از جمله دستاوردهای توافق هسته‎ای بوده است.

 

ربیعی با بیان اینکه دولت در کنار مسائل سیاسی در مسائل اقتصادی با هدف ایجاد شرایط بهتر اقتصادی و طراوت فضای کسب و کار و در نتیجه بهبود زندگی مردم ورود پیدا کرد، مطرح کرد: با وجود تورم لجام‎گسیخته و مشکلات فضای کسب و کار دولت ابتدا در جهت کاهش تورم گام برداشت.

 

وی متذکر شد: پیش‎بینی‎پذیر شدن اقتصاد جامعه یکی از اقدامات دولت تدبیر و امید بود.

 

* افتتاح 1147 پروژه در هفته دولت در گلستان

 

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استاندار گلستان از افتتاح یک هزار و 147 پروژه و بنگاه اقتصادی در استان گلستان در هفته دولت امسال خبر داد و گفت: پروژه‎های افتتاح شده جزو پروژه‎های خرد و کوچک هستند که اشتغالزایی یک هزار و 174 نفر را به همراه خواهد داشت.

 

ربیعی ادامه داد: در حال حاضر اکثریت پروژه‎ها جزو بنگاه‎ها و مراکز تولیدی کوچک و متوسط است که با عدالت‎محوری و تولید، تکثیر و توزیع درآمدها به اقشار متوسط جامعه هم‎ترازی دارد. علاوه‎بر آن از این تعداد پروژه 470 پروژه تولیدی و اقتصادی، 370 پروژه عمرانی و 177 پروژه که کلنگ‎زنی شده، می‎باشد.

 

وی تصریح کرد: در استان گلستان تنها سه درصد صنعت بزرگ، 91 درصد صنایع کوچک و شش درصد صنایع متوسط وجود دارد.

 

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استاندار گلستان از تصویب 741 بنگاه، شرکت و طرح اقتصادی در راستای اجرای اقتصاد مقاومتی و رونق به مراکز تولید در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید خبر داد و گفت: از این تعداد 46 پروژه تصویب و هزینه آن پرداخت شده و تا روز گذشته 69 میلیارد تومان هزینه به بانک‎ها تزریق شد.

 

ربیعی ایجاد ثبات اقتصادی، برگشت دوباره سرمایه‎گذاران داخلی و ایجاد انگیزه سرمایه‎گذاری ، نگاه به بخش تولید، چرخش پولی و مالی بنگاه اقتصادی، تکمیل زیرساخت‎ها در بخش عمرانی را از دستاوردهای دولت کنونی و نشان از بهبود شرایط کشور برشمرد.

 

* کردکوی می‎تواند برند گردشگری در استان گلستان باشد

 

وی با بیان اینکه نگاه ما در استان کشاورزی، صنعتی و خدماتی و گردشگری است، محور توسعه شهرستان کردکوی را با توجه به توپوگرافی و شرایط اقلیمی منطقه و قرار گرفتن در کریدور مسیر جاده‎ای در بخش گردشگری دانست و بیان داشت: تقویت شهرک‎های صنعتی نیز در بهبود شرایط در شهرستان مؤثر است.

 

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استاندار گلستان یادآور شد: ما با نگاه اقتصاد مقاومتی در بحث مزیت‎شناسی منطقه به هر شهرستان توجه می‎کنیم و با توجه به ظرفیت‎ها و شرایط موجود یک برند در هر شهرستان در نظر گرفته شود که برای نمونه در بخش گردشگری کردکوی می‎تواند در استان برند باشد.

 

* استان گلستان فردا میزبان وزیر کشور است

 

وی اضافه کرد: استان گلستان فردا میزبان وزیر کشور به همراه شش مشاور و معاون خواهد بود که تا چهار روز با برنامه‎هایی از جمله شرکت در جلسه شورای اداری، بازدید از خلیج گرگان، آشوراده و بررسی پرورش ماهیان خاویاری در قفس و تولید میگو مهمان گلستانی‎ها خواهد بود.


بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .

نظرات این مطلب :


نام شما
ایمیل شما


سوال : دو منهای یـک؟ ( جواب بصورت عدد نوشته شود )
پاسخ :*