عضویت    ورود
ورود به سایت
» » گندم مهم‌ترین برند اقتصادی گلستان است


گندم مهم‌ترین برند اقتصادی گلستان است

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار گلستان گفت: هم‌اکنون گندم مهم‌ترین برند اقتصادی استان است و مهم‌ترین عملیات اقتصادی در استان با این محصول رقم می‌خورد.

 

به گزارش روابط عمومی معاونت هماهنگی امور اقتصادی وتوسعه منابع ،مهندس محمود ربیعی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع عصر شنبه در جلسه کارگروه امور گندم، آرد و نان استان گلستان،با حضور فرمانداران محترم شهرستانها واعضای کارگروه اظهار کرد: گلستان دارای سه طلای سیاه، سفید و زرد بود که از طلای سیاه (خاویار) فقط نامی باقی‌مانده است.

 

مهندس ربیعی بابیان اینکه هم‌اکنون استان گلستان جایگاه مناسبی در تولید طلای زرد (گندم) در کشور داراست.

 

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار گلستان با یادآوری اینکه گلستان در تولید این محصول در سال‌های اخیر رتبه یک تا چهار کشور را به خود اختصاص داده است،

مهندس ربیعی ادامه داد: امیدواریم همان‌گونه که در تولید این محصول جایگاه مناسبی را کسب کرده‌ایم بتوانیم در تولید آرد، فراوری و افزایش ارزش‌افزوده این محصول به استان نیز تحول ایجاد کنیم.

 

وی بابیان اینکه خرید گندم بزرگ‌ترین عملیات اقتصادی در استان را رقم می‌زند، اضافه کرد: این محصول و دیگر غلات و سیب‌زمینی استان بالغ بر ۱۷ هزار میلیارد تومان گردش مالی و اقتصادی در استان ایجاد می‌کنند.

 

مهندس محمود ربیعی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع با یادآوری اینکه در سال گذشته استان گلستان مشکل جدی در خرید گندم از کشاورزان نداشت، خطاب به فرمانداران تأکید کرد: فرمانداران به‌عنوان روسای خرید گندم و شورای آرد و نان شهرستان‌ها با توجه به افزایش تولید گندم استان باید دغدغه بیشتری به خرج دهند و از هم‌اکنون تدابیر لازم در این زمینه را بی اندیشند.

 

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار گلستان از پیش‌بینی افزایش ۳۰۰ هزار تنی تولید گندم نسبت به سال گذشته در استان خبر داد و تصریح کرد: افزایش مراکز خرید، کاهش زمان تخلیه بار، افت واقعی محصول، کاهش ضایعات و تسریع در حمل‌ونقل گندم تولیدی و همچنین پرداخت به‌موقع قیمت تضمینی به کشاورزان از سوی بانک عامل از موضوعاتی است که باید تدابیر لازم در خصوص آن اندیشیده شود.

گندم مهم‌ترین برند اقتصادی گلستان است

 

گندم مهم‌ترین برند اقتصادی گلستان است

 

گندم مهم‌ترین برند اقتصادی گلستان است

 

گندم مهم‌ترین برند اقتصادی گلستان است

 

گندم مهم‌ترین برند اقتصادی گلستان است

 

گندم مهم‌ترین برند اقتصادی گلستان است

 


بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .

نظرات این مطلب :


نام شما
ایمیل شما


سوال : پنج بعلاوه شـش؟ ( جواب بصورت عدد نوشته شود )
پاسخ :*