عضویت    ورود
ورود به سایت
» » ساخت "بندر خشک اینچه‎برون" در استان گلستان آغاز شد


ساخت "بندر خشک اینچه‎برون" در استان گلستان آغاز شد

ساخت "بندر خشک اینچه‎برون" با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور در استان گلستان آغاز شد.

محمود ربیعی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استاندار گلستان ظهر امروز در حاشیه کلنگ‌زنی "بندر خشک اینچه‎ ،برون" در جمع خبرنگاران اظهار داشت: 1250 هکتار از اراضی منطقه اینچه برون در 2 مرحله برای ساخت "بندر خشک اینچه‎برون" به راه‌آهن واگذار می‌شود.

 

 وی افزود: 426 هکتار در مرحله نخست برای بخش حاکمیتی و 308 هکتار برای سرمایه‌گذاری و در مرحاه دوم 516 هکتار برای احداث پایانه نفتی و کانتینریارد و در بخش حاکمیتی احداث خطوط ایستگاه دپوی لوکوموتیو، بازدید واگن، تعویض بوژی، خطوط نرمال و عریض در 126خط احداث می‌شود.

 

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استاندار گلستان تصریح کرد: در بخش سرمایه گذاری با انجام زیرسازی و آماده کردن زیرساخت ها 180 کیلومتر خط عریض و نرمال در بخش خصصی، انبارهای عمومی و سیلو و پایانه نفتی و پایانه کانتینری ایجاد می‌شود.

 

 

ربیعی با اشاره به اینکه 5 هزار میلیارد ریال برای اجریا این طرح اختصاص یافته، گفت: از مزایای ایجاد این بندر خشک دسترسی آسان شبکه ریلی کشور، دسترسی به راه‌های شریانی کشور، قرار داشتن در مسیرهای بارهای جاده‌ای، ریلی و هوایی کشور است.

 

وی افزود: ایجاد بندر خشک یکی از مهمترین گزینه های پیشرفت و تحول استان گلستان و راه آهن است که شکوفائی حمل و نقل و ترانزیت و صادرات را مهیا می‌‎کند.

 

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استاندار گلستان اظهار کرد: بندر خشک منطقه‌ای است در داخل کشور با دسترسی به دست کم 2 شبکه حمل و نقل و به ویژه راه آهن و در نزدیکی مراکز تجمع کالا به منظور تجهیز آن‌ها برای دستیابی به بهبود نظام های حمل و نقل در کشور با تکیه بر حمل و نقل زمینی کالا و کاهش قیمت تمام شده کالا، تسهیل عملیات گمرکی و استفاده از مرز به عنوان نقطه عبور و تسهیل تجارت آزاد است.

 

ربیعی گفت: آب و هوای خشک منطقه اینچه برون، امکان نگهداری کالا بدون نگرانی را مهیا کرده و زمین های گسترده و غیرقابل کشت اطراف ظرفیتی برای ساخت انبارهای سیلوها و احداث مراکز دپوی بار با نرخ ارزان‌تر است.

ساخت "بندر خشک اینچه‎برون" در استان گلستان آغاز شد

 

ساخت "بندر خشک اینچه‎برون" در استان گلستان آغاز شد

 

ساخت "بندر خشک اینچه‎برون" در استان گلستان آغاز شد

 

ساخت "بندر خشک اینچه‎برون" در استان گلستان آغاز شد

 


بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .

نظرات این مطلب :


نام شما
ایمیل شما


سوال : سـه بعلاوه ســه ؟ ( جواب بصورت عدد نوشته شود )
پاسخ :*