عضویت    ورود
ورود به سایت
» » تولید جو در گلستان ۸۰۰ درصد افزایش یافت


تولید جو در گلستان ۸۰۰ درصد افزایش یافت

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار گلستان گفت: امسال میزان تولید جو استان گلستان نسبت به سال گذشته ۸ برابر شده است.

مهندس محمود ربیعی در جمعی از خبرنگاران  اظهار کرد: امسال پیش بینی شده بود حداکثر ۴۰ هزار تن جو در استان تولید شود که به دلیل شرایط جوی مناسب میزان تولید این محصول ۸.۵ برابر شده است.

 

وی افزود: برداشت جو در استان از اول هفته جاری آغاز شده و تا آخر وقت امروز حدود ۵۰ هزار تن جو تحویل مراکز خرید در استان شده است.

 

وی با بیان اینکه هم‌اکنون گندم مهم‌ترین برند اقتصادی استان است، ادامه داد: مهم‌ترین عملیات اقتصادی در استان با این محصول رقم می‌خورد.

 

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار گلستان با یادآوری اینکه گلستان در تولید این محصول در سال‌های اخیر رتبه یک تا چهار کشور را به خود اختصاص داده است، ادامه داد: امیدواریم همان‌گونه که در تولید این محصول جایگاه مناسبی را کسب کرده‌ایم بتوانیم در تولید آرد، فراوری و افزایش ارزش‌افزوده این محصول نیز تحول ایجاد کنیم.

 

وی با یادآوری مجدد اینکه خرید گندم بزرگ‌ترین عملیات اقتصادی در استان را رقم می‌زند، اضافه کرد: این محصول ۱۵ هزار میلیارد تومان گردش مالی و اقتصادی در استان ایجاد می‌کنند.

 

ربیعی از پیش بینی و انجام تمهیدات لازم برای کاهش مشکلات در حمل و نقل، انتقال و ذخیره سازی گندم در استان خبر داد و تصریح کرد: افزایش مراکز خرید، کاهش زمان تخلیه بار، افت واقعی محصول، کاهش ضایعات و حمل‌ونقل گندم تولیدی و همچنین پرداخت به‌موقع قیمت تضمینی به کشاورزان از سوی بانک عامل از موضوعاتی است که باید تدابیر لازم در خصوص آن اندیشیده شده است.

 


بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .

نظرات این مطلب :


نام شما
ایمیل شما


سوال : سـه منهای ســه ؟ ( جواب بصورت عدد نوشته شود )
پاسخ :*