پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان > نسخه قابل چاپ > فرش دستباف ترکمن باید بروز رسانی و مدرن شود تا در مسیر رقابت قرار گیرد
صفحه نخست > اخبار ویژه > فرش دستباف ترکمن باید بروز رسانی و مدرن شود تا در مسیر رقابت قرار گیرد

فرش دستباف ترکمن باید بروز رسانی و مدرن شود تا در مسیر رقابت قرار گیرد


20 اردیبهشت 1395. نويسنده: روابط عمومی

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گلستان در نشست کمیته فرش استان گلستان گفت : فرش دستباف ترکمن باید بروز رسانی و مدرن شود تا در مسیر رقابت قرار گیرد .

 

در این جلسه محمود ربیعی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گلستان با اشاره به شعار امسال و محورهای 24 گانه اقتصاد مقاومتی در بیانات مقام معظم رهبری گفت : 5 محور مهم در اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی در حوزه فرش دستباف قابل اجرا است و باید مورد توجه قرار گیرد .

 

مهندس ربیعی افزود : نخستین محور درون زا بودن اقتصاد است .بدان معنا که تولید با کیفیتی در درون جامعه و توسط اقشار مختلف جامعه انجام شود که در این بخش با توجه به این که فرش دستباف ترکمن در حوزه صنایع دستی و فرهنگ منطقه یک برند است لازم است با بروز رسانی و مدرن نمودن طرح و نقشه و کیفیت آن و تولید با توجه به ذائقه مشتریان در مسیر رقابت قرار گیرد .

 

 معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گلستان گفت : در بحث برون گرایی که از دیگر محورهای اقتصاد مقاومتی است ، توجه به بازارهای خارج از کشور ، شناسایی نیازهای بازار و سلیقه و خواسته مشتریان در بحث صادرات فرش بسیار حائز اهمیت است ، و باید مورد توجه جدی قرار گیرد .

 

 وی ادامه داد : بازاریابی اقتصاد و علمی است که باید به آن توجه نمود و از آنجا که بازار همیشه سیال است و تغییر می کند لازم است نیازهای مشتریان شناسایی و بر اساس نیاز ایشان فرش ها بافته شوند .

 

مهندس محمود ربیعی عنوان نمود : عدالت محوری نیز به معنی تولید درآمد و توزیع عادلانه آن و توجه به دهک های متوسط و پایین جامعه است و غالب تولید کنندگان فرش دستباف نیز در این گروه از مردم قرار دارند ، که در راس توجه ما قرار دارند .

 

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گلستان گفت : باید به شکلی حرکت کنیم که تجاری سازی فرش را هدف قرار داده و ابتدا بازار سنجی نموده و با شناخت مشتریان و بر اساس خواست ایشان نسبت به تولید فرش اقدام نماییم ، تا در این حوزه بازارهای جهانی را بدست آوریم .


بازگشت