عضویت    ورود
ورود به سایت
» » توسعه‎یافتگی روستاها منجر به توسعه شهرها می‎شود

معاون استاندار گلستان:

توسعه‎یافتگی روستاها منجر به توسعه شهرها می‎شود

محمود ربیعی در مراسم افتتاحیه طرح هادی روستای «سیجوال» شهرستان بندرترکمن اظهار کرد: توسعه‎محوری در روستاها به عنوان منبع تامین امنیت غذایی جامعه باید یک هدف اصلی مدیران ادارات باشد.

 

وی با بیان اینکه توجه به روستاها با هدف بالا بردن سطح درآمد اقتصادی خانوارها و ایجاد زمینه‎های اشتغال پایدار باشد، تصریح کرد: باید این‌قدر به روستاها امکانات بدهیم که علاوه بر اینکه مانع مهاجرت روستاییان به شهرها شویم، مهاجرت معکوس از شهرها به روستاها را هم فراهم کنیم.

 

 

ایجاد طرح‎های اشتغال‌زا در روستاها باعث ماندگاری روستائیان می‎شود

 

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار گلستان گفت: با ایجاد طرح‎های اشتغال‌زا در سطح روستاها علاوه بر ماندگاری جوانان و روستائیان، رونق اقتصادی شهرستان‎ها را فراهم کنیم.

 

فرماندار شهرستان بندرترکمن نیز در این مراسم گفت: از 24 روستای قابل سکونت این شهرستان در 13 روستای عملیات طرح هادی انجام شده است.

 

مرجان نازقلچلی اظهار کرد: هم اکنون از سوی بنیاد مسکن شهرستان بندرترکمن در پنج روستا نیز طرح هادی در حال انجام است.

 

وی تصریح کرد: دولت تدبیر و امید برنامه جامع‎ای برای مقاوم‎سازی واحدهای روستایی دارد و از این برنامه‎ها در سطح شهرستان‎ها و روستاها حمایت جدی می‎کند.

 

فرماندار شهرستان بندرترکمن گفت: بنیاد مسکن آمادگی لازم برای تشکیل پرونده و ارائه تسهیلات بانکی برای مقاوم‌سازی واحدهای روستایی در مقابله با حوادث طبیعی را دارد.

 

نازقلچلی در خصوص طرح هادی روستای «سیجوال» شهرستان بندرترکمن و دیگر طرح‎های این شهرستان خاطرنشان کرد: در سال گذشته عملیات عمرانی در قالب 3 هزار متر نازک‎کاری، 11 هزار مترمربع خاک‌برداری، 8 هزار و 900 متر زیرسازی و همچنین 8 هزار و 900 آسفالت و یک هزار و 500 متر جابجایی شبکه برق را انجام داده است.

 

وی ادامه داد: در سال گذشته 420 میلیون تومان اعتبار برای اجرای طرح‎ هادی روستای «سیجوال» شهرستان بندرترکمن هزینه شده است و برای پرداخت دیون نیز مبلغ 200 میلیون تومان اعتبار نیاز داریم.

 

اجرای طرح هادی روستای «سیجوال» شهرستان بندرترکمن شامل آسفالت و جدول‌کشی از سوی بنیاد مسکن این شهرستان با اعتباری بالغ بر 420 میلیون تومان در فاز اول انجام گرفت.

 

شهرستان بندرترکمن در غرب استان گلستان از دو بخش مرکزی و «سیجوال»، چهار دهستان و 27 آبادی مسکونی تشکیل شده است.

 

جمعیت شهرستان بندرترکمن در سال 1392 معادل 75 هزار و 64 نفر برآورد شده که از این تعداد 50 هزار و 205 نفر شهری و 24 هزار و 859 نفر روستایی بوده و نسبت شهرنشینی 9/66 درصد بوده است


بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
  • نویسنده : رجایی
  • بازدید : 6353
  • نظرات : 0
  • کد خبر : 125

نظرات این مطلب :


نام شما
ایمیل شما


سوال : سـه بعلاوه ســه ؟ ( جواب بصورت عدد نوشته شود )
پاسخ :*