عضویت    ورود
ورود به سایت
» » توجه به مزیت‎های گلستان اولویت مدیران در اقتصاد مقاومتی است

مهندس ربیعی:

توجه به مزیت‎های گلستان اولویت مدیران در اقتصاد مقاومتی است

معاون استاندار گلستان:

همسایگی با آسیانه‎میانه فرصتی برای افزایش سطح مبادلات تجاری گلستان است

 

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار گلستان گفت: قرار گرفتن استان در کنار مرز آبی،‌ ریلی، زمینی و هوایی با کشورهای آسیای‎میانه فرصتی را فراهم کرده که می‎تواند سطح مبادلات تجاری بازرگانان استان را افزایش داد.

 

مهندس محمود ربیعی پیش از ظهر امروز در جمع مدیران دستگاه‎های اجرایی استان گلستان اظهار کرد: محور حرکت در اقتصاد مقاومتی باید توجه به تولیدات داخلی و نگاه ویژه به کسب و کار و مراکز تولیدی کوچک و متوسط شود.

 

وی ظرفیت‎های استان گلستان را بی‎شمار دانست و تصریح کرد: یکی از ظرفیت‎های ممتازی که تاکنون با وجود جاذبه‎های فراوان تاریخی، طبیعی و قرار گرفتن در مسیر زوار علی‎ابن‎موسی‎الرضا (ع) به طور کامل استفاده نشده ظرفیت گردشگری استان است.

 

 

توجه به ظرفیت گردشگری جذب سرمایه‎گذاران و گردشگران خارجی می‎شود

 

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار گلستان گفت: اگر چه با معرفی مدیر جدید اداره کل میراث فرهنگی،‌ صنایع دستی و گردشگری استان حرکت‎های اساسی و بنیادی را در این بخش شاهد هستیم ولی توجه بیشتر به ظرفیت گردشگری استان می‎تواند زمینه جذب سرمایه‎گذاران و گردشگران خارجی را فراهم آورد.

 

مهندس ربیعی خاطرنشان کرد: دیوار تاریخی جرجان، برج آجری گنبدکاووس که ثبت جهانی هم شده،‌ آبشارهای کبودوال، شیرآباد و... و جزیره آشورآده از جاذبه‎های ممتاز تاریخی و طبیعی است که مستعد هرگونه سرمایه‎گذاری در بخش صنعت گردشگری است.

 

وی ادامه داد: همانگونه که سیاست مدیران ارشد استان در بخش گردشگری افزایش ماندگاری مسافران و گردشگران است باید رسانه‎های نیز حداکثر تلاش خود را برای معرفی هر چه بیشتر جاذبه‎های تفریحی، تاریخی و طبیعی استان انجام دهند.

 

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار گلستان با قدردانی از تمام عوامل اجرایی و ستاد ستاد هماهنگی خدمات سفر استان گلستان گفت: الحمداالله امسال در جذب گردشگران و خدمات سفر اقدامات خوبی در استان انجام شد که جای تشکر دارد.

 

 

همسایگی با آسیانه‎میانه فرصتی برای افزایش سطح مبادلات تجاری گلستان است

 

مهندس ربیعی همچنین به دیگر مزیت‎های استان اشاره کرد و افزود: قرار گرفتن استان در کنار مرز آبی،‌ ریلی، زمینی و هوایی با کشورهای آسیای‎میانه فرصتی را فراهم کرده که می‎تواند سطح مبادلات تجاری بازرگانان استان را افزایش داد.

 

وی تصریح کرد: هرچه سطح مبادلات تجاری و زمینه جذب گردشگر در استان افزایش یابد وابستگی به صادرات نفت و سطح درآمد اقتصادی مردم نیز رشد پیدا خواهد کرد.

 

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار گلستان گفت: دستگاه‎های اجرایی مرتبط باید اقدام عملی در این راستا که از اولویت‎های اقتصاد مقاومتی استان است، برنامه‎ریزی کنند.

 

مهندس ربیعی همچنین تاکید کرد: این معاونت در سال جاری سیاست‎های خود در راستای شعار سال مقام معظم رهبری «اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل» قرار خواهد داد.


بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .

نظرات این مطلب :


نام شما
ایمیل شما


سوال : ده بعلاوه دوازده ؟ ( جواب بصورت عدد نوشته شود )
پاسخ :*