عضویت    ورود
ورود به سایت
» » مهندس ربیعی معاون استاندار گلستان خبرداد:دولت حامی بخش خصوصی ، میدان دار اصلی در بخش تجارت وتولید باید بخش خصوصی باشد

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گلستان:

مهندس ربیعی معاون استاندار گلستان خبرداد:دولت حامی بخش خصوصی ، میدان دار اصلی در بخش تجارت وتولید باید بخش خصوصی باشد

مهندس ربیعی معاون استاندار گلستان خبرداد:دولت حامی بخش خصوصی ، میدان دار اصلی در بخش تجارت وتولید باید بخش خصوصی باشد

 

مهندس ربیعی معاون استاندار گلستان در نشست خبری ضمن اعلام تصویب ۱فوریت لایحه منطقه آزاد اینچه برون در باره برنامه بانکها در استان اظهار داشت : هنر ما در مصارف بانکها هدایت نقدینگی و اعتبارات بانکها به سوی تولید مولدواقتصاد فعال می باشدوبانکها باید بازوی محرکه تولید باشند.

 

وی در ادامه ضمن اعلام نامگذاری سال جدید افزود: با توجه به نامگذاری امسال به نام سال اقتصاد مقاومتی و اقدام وعمل دولت نیز با مدیریت در قالب قرار گاه اقتصادی کار خود را انجام می دهد.ودر استان نیز جلسات قرارگاه بصورت هفتگی برگزار می گردد .

 

ربیعی ادامه داد: برای فعال نمودن واحدهای تولیدی نیمه فعال و واحدهای تولیدی با حداقل ۶۰درصد آمادگی تولیددر استان درمجموع کشور ۱۶هزار میلیارد تومان پیش بینی کردند که سهم استان مبلغ۴۲۰میلیارد تومان می باشد و گلستان یکی از استانهای موفق در بحث مدیریت ستاد تسهیل و رفع موانع تولید که زیر مجموعه ستاد اقتصاد مقاومتی قراردارد رمی باشد.

 

ربیعی معاون استاندار گلستان از تصویب مبلغ ۴۵۰میلیارد تومان در قالب ۳۳۲ طرح و پروژه نام برد که ۶۷ طرح آن مربوط به بخش کشاورزی و مابقی به بخش معدن و صنعت نام برد.

 

وی افزود: با نکها موظفند ظرف یکماه امکانات و اعتبارات لازم را در اختیار واحدهای نیمه تعطیل ویا با ظرفیت کامل کار نمی کنند ویا واحدهای کار می کنند و لی به سقف پایانکار نرسیدند و به سقف ۶۰درصد رسیده است و احدهای تولیدی که تاسیسات انان فرسوده است قراردهد.

 

معاون اقتصادی استاندار گلستان در ادامه بیان نمود :حداقل ۳۵۰۰تا ۳۸۰۰ شغل مستقیم در این راستاایجاد می شود .

 

وی ادامه داد: با اشتغال غیر مستقیم می توان نرخ بیکاری استان را که در سال ۹۲به ۱۳/۷ اعلام شده است و در سال ۹۴ به ۱۱/۸ رسیده در پایان سال۹۵ به عدد خوبی برسانیم

 

ربیعی در باره تقلیل سود بانکها بیان داشت : دولت سود بانکی را از۲۲درصدبه ۱۸درصد تقلیل داده ونگاه دولت در ابتدا کنترل تورم در کلان کشور بوده است و در بحث تورم از بالای ۴۰درصد به ۹/۵ درصد رسیده است. که بعد از ۴۰ سال تورم در کشور کنترل شده است.

 

ربیعی در باره فاز دوم بحث رونق اقتصادی تاکید کرد: فاز دوم بحث رونق اقتصادی است و سیاست دولت سیاست انبساطی در وارد کردن نقدینگی در جامعه و کسب و کار هست و دولت بخاطر همین ۱۶هزار میلیارد تومان وارد کرد و استانها در حال جذب هستند.

 

وی افزود : آنچه در استان گلستان در دستور کار قرار دارد استانی جدید و نوپا است و باید در این راه زیر ساخت و نقشه راه اقتصادی را تهیه می کردیم و الان بخش عمده نقشه راه اقتصادی آماده است .

 

معاون استاندار گلستان سپس اعلام کرد:یکی از محورهای ۵ گانه اقتصاد مقاومتی برون گرائی است و در واقع صادرات کالاها و محصولات تولید شده .

 

وی افزود : با توجه به اینکه گلستان یک استان مرزی بوده و بصورت جاده ای بوده و الان با افتتاح خط راه آهن ایران و ترکمنستان و قزاقستان که در آذر ماه ۹۳ افتتاح شده است ما می توانیم از راه اهن استفاده کنیم و در سه ماهه امسال بیشاز ۴۰۰ واگن صادرات از قبیل سیب زمینی و سیمان و محصولات دامی و غیره داشته و این زیر ساخت در حال تکمیل می باشد.

 

ربیعی ادامه داد: بحث جاده مسیر گرگان به شرق و بحث راه آهن گرگان به مشهد که مطالعات آن تمام شده است و برای ۲۴ کیلومتر راه آهن اعلام کرده که مناقصه برقرار کند

 

ربیعی وضعیت ریلی استان در صادرات اظهار کرد:باتبدیل و اتصال ریل ترکمنستان علیصدر در این هفته برای زیر ساخت و اتصال این دوخط برای هر واگن چیزی تا حدود۷۰۰هزار تومان هزینه ها کاهش پیدا می کند. و این باعث رغبت صادر کننده برای صادرات می شود.

 

وی در باره وضعیت جزیره اشوراده به عنوان یک قطب اقتصادی و گردشگری تصریح کرد:آشوراده طرح مطالعات آن در انتهای کار است و انشا الله یکی از زیر ساختهای بزرگ اقتصادی منطقه است

 

ربیعی در باره زیر ساخت ها خاطر نشان کرد: زیر ساخت هامطالعه شده است و الان در مرحله اجرا است وتا بتوانیم برای آینده شرایط بهتری داشته باشیم

 

ربیعی در باره بخش خصوصی و حمایت های دولت در باره آن اظهار کرد : نکته مهم این است دولت رقیب بخش خصوصی نبوده ونیست و دولت حامی بخش خصوصی است و میدان دار اصلی در بخش تجارت وتولید باید بخش خصوصی باشد دولت باید حامی باشد و زیر ساختهای مانند جاده و فرودگاه شبکه حمایتی و اداری و تصویر سازی آماده کند.

 

وی در خاتمه بیان داشت: پنجره سرمایه گذاری و حمایت وهدایت و راهنمایی مدیران در بحث سرمایه گذاری جزء اصول کار ی ما می باشد

مهندس ربیعی معاون استاندار گلستان خبرداد:دولت حامی بخش خصوصی ، میدان دار اصلی در بخش تجارت وتولید باید بخش خصوصی باشد

 

مهندس ربیعی معاون استاندار گلستان خبرداد:دولت حامی بخش خصوصی ، میدان دار اصلی در بخش تجارت وتولید باید بخش خصوصی باشد

 


بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .

نظرات این مطلب :


نام شما
ایمیل شما


سوال : دو منهای یـک؟ ( جواب بصورت عدد نوشته شود )
پاسخ :*