عضویت    ورود
ورود به سایت
» » بیش از 1200 میلیارد تومان خطوط اعتباری از بانک‎ها اخذ شد

معاون توسعه فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

بیش از 1200 میلیارد تومان خطوط اعتباری از بانک‎ها اخذ شد

بیش از 1200 میلیارد تومان خطوط اعتباری از بانک‎ها اخذ شد

معاون توسعه فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: طی چهار ماه گذشته بیش از یک‎هزار و 200 میلیارد تومان خطوط اعتباری از بانک‎ها برای حمایت از شرکت‎های دانش‎بنیان گرفته شده است.

علی وطنی در نشست با دانشگاهیان، نخبگان و مدیران شرکت‎های دانش‎بنیان استان گلستان در گرگان اظهار داشت: هیچ محدودیتی برای ارائه تسهیلات به شرکت‎های دانش‎بنیان که قابلیت تولید محصول دانش‎بنیان دارند نیست.

وی با تاکید بر اینکه از طرح‎های دانش‎بنیان حمایت جدی می‎شود، تصریح کرد: اختراعات بین‎المللی تا سقف 30 میلیون تومان حمایت می‎شوند.

وطنی ادامه داد: یکی از سیاست‎های راهبردی ما حمایت از دوره‎های پس از دکتراست که در صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران اولویت بر این محوریت قرار گرفتهاست.

وی بیان داشت: رویکرد معاونت توسعه فناوری در راستای ایجاد اشتغال با استفاده از علم و فناوری است که یکی از راهکارهای آن مربوط به استان‎ها می‎شود که در دوره اخیر نسبت به تصویب دفتر توسعه فناوری استان‎ها در معاونت اقدام شد.

معاون توسعه فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: در کارگروه علم و فناوری شورای تحول استان‎ها مشارکت فعال داریم البته بدون دخالت در برنامه‎هایی که در استان نسبت به مزیت نسبی و خلق مزیت‎های جدید اهتمام می‎شود.

وطنی از برنامه‎های توسعه‎ای استان خبر داد و گفت: از 408 گونه گیاهی دارویی در کشور بیش از 108 گونه متعلق به گلستان است که قابلیت تجاری‎سازی دارد.

وی ادامه داد: درخت سرخدار ماده ضدسرطان تاکسول دارد که بیشترین انواع باارزش آن در منطقه علی‎آبادکتول پرورش می‎یابد که عدم توجه به این ظرفیت مرگ و میر ناشی از سرطان را افزایش داده است.

معاون توسعه فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان اینکه تأسیس 20 هزار شرکت دانش‎بنیان جزو برنامه‎های پنجم توسعه بوده است، یادآور شد: در این راستا 400 شرکت توانستند از معاونت فناوری مجوز اخذ کنند.

وطنی از پیش‎بینی دولت برای حمایت از شرکت‎های دانش‎بنیان با اعتباری بالغ بر 3 هزار میلیارد تومان خبر داد و گفت: طی چهار ماه گذشته بیش از یک‎هزار و 200 میلیارد تومان خطوط اعتباری از بانک‎ها برای حمایت از شرکت‎های دانش‎بنیان گرفته شده است.


بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
  • نویسنده : رجایی
  • بازدید : 5113
  • نظرات : 0
  • کد خبر : 21

نظرات این مطلب :


نام شما
ایمیل شما


سوال : پنج بعلاوه شـش؟ ( جواب بصورت عدد نوشته شود )
پاسخ :*