عضویت    ورود
ورود به سایت
» » حمایت دولت و بیمه از 350 واحد تولیدی صنعتی گلستان خسارت‌دیده در سیلاب

سرپرست اقتصادی استانداری گلستان تاکید کرد

حمایت دولت و بیمه از 350 واحد تولیدی صنعتی گلستان خسارت‌دیده در سیلاب

حمایت دولت و بیمه از 350 واحد تولیدی صنعتی گلستان خسارت‌دیده در سیلاب

 

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گلستان گفت: بیش از 350 واحد تولیدی صنعتی استان در سیلاب آسیب دیده است که باید با همکاری دولت و بیمه حمایت‌های لازم از آنان صورت گیرد.
 
 
محمد حمیدی در جلسه کارگروه اشتغال استان که با حضور معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده و سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری برگزار شد، اظهار کرد: در شهرستان گمیشان واحدهای صنعتی بزرگ استقرار ندارند اما شهرک صنعتی آق‌قلا و واحدهای تولیدی خارج از شهرک‌ها همچون واحدهای دامداری و مرغداری آسیب دیده‌اند.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز پوشش اشتغال و ترمیم معیشت مردم مناطق آسیب دیده از سیل را مهمترین وظیفه این وزارتخانه عنوان کرد.

عیسی منصوری اظهار کرد: زمانی که اطلاعات به درستی به رده های بالاتر برسد سیستم با برنامه عملیاتی تری ورود به کار خواهد کرد ولی در غیر این صورت عملا زمان از دست می رود.

وی افزود: دستگاه های اجرایی با هماهنگی بیشتری عمل کنند تا در شناسایی و حل مشکلات بهتر نتیجه بگیریم و قطعا انچه که در حوزه ما است تماما در اختیار افراد قرار خواهد گرفت تا با تکمیل برنامه های ارائه شده بتوانیم آسیب ها را ترمیم کنیم.
 
 
معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه همه قسمت های دولت به دنبال وام دادن هستند و این هنر نیست، تاکید کرد: در مسئله وام خدمت مردم خواهیم بود و اگر منابع دیگر که من نقش دارم در خدمت هستیم، حوزه ورود ما حوزه بحران و امداد و نجات نیست کمی می تواند در بخش اسکان موقت باشد اما بیشترین وظیفه ما این است که بعد از بحران برای اشغال باید کمک کنیم و معیشت را پوشش دهیم.
 
 
منصوری گفت: اولین مراکز مانند اصناف و خدماتی های کوچک و ... هستند؛ بخش قابل توجهی از اصناف برگشتند که خدمات نیاز دارند و ما اماده کمک هستیم، از بیرون کمک نگیرید هر کمکی قرار است از بیرون گرفته شود باید تبدیل به کسب و کار شود.
 
 
وی ادامه داد: بخش زیادی از کسانی که باید توجه کنید افرادی هستند که در بخش کشاورزی به ویژه دام صدمه دیدند، بعد واحدهای کوچک صنعتی و سپس واحدهای بزرگتر.
منصوری با اشاره به وام های روستایی و وامهای اشتغال فراگیر اظهار کرد: در این زمینه  به صورت قطع فرض را براین بگذارند که یک سال تنفس می گذاریم، در حال حاضر  پرداخت دوباره وام مشکلی را حل نمی کنداما این تنفس می تواند مشکل را حل کند.
 
 
معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در رابطه با بیمه و جرائم بیمه توافق شده است که تقسیط بیمه و هم جرائم بیمه را داشته باشید.
وی خاطرنشان کرد: برای توجه خاص به زنان سرپرست خانوار ما ذیل مشاغل خانگی طرحی را اجرایی می کنیم و هیچ دستگاهی در فرایندهای خود سند نخواهد چراکه مسئول پرداخت وام، بانک است و خود بانک اسناد را جمع آوری می‌کند.
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
  • نویسنده : rajaee
  • بازدید : 51
  • نظرات : 0
  • کد خبر : 304

نظرات این مطلب :


نام شما
ایمیل شما


سوال : پنج بعلاوه شـش؟ ( جواب بصورت عدد نوشته شود )
پاسخ :*