عضویت    ورود
ورود به سایت
» » پرداخت 99 درصد وجه کلزارکاران و 84 درصد گندمکاران گلستانی

سرپرست معاونت اقتصادی استانداری گلستان خبر داد

پرداخت 99 درصد وجه کلزارکاران و 84 درصد گندمکاران گلستانی

 پرداخت 99 درصد وجه کلزارکاران و 84 درصد گندمکاران گلستانی

 

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گلستان گفت: تا اول تیرماه 99 درصد وجه کلزاکاران استان گلستان از سوی بانک‎های عامل به حساب کشاورزان واریز شده است.
 
 
علی نذیری با بیان اینکه امسال هماهنگی خوبی برای ایجاد مراکز خرید تضمینی کلزا در سطح استان اندیشیده شده است، اظهار کرد:  در سال جاری 60 مرکز خرید تضمینی کلزا در سطح استان فعالیت می‎کرد که در مجموع 158هزار و 450 تن خرید صورت گرفت.
 
 
وی با بیان اینکه 89 هزار و 450 هکتار از اراضی استان زیرکشت کلزا رفت، تصریح کرد: متولی خرید تضمینی کلزا که از نیمه دوم اردیبهشت ماه آغاز شده بود بر عهده شرکت غله و خدمات بازرگانی استان گلستان است.
 
 
سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گلستان گفت: با توجه به موضوع فسادپذیری محصول کلزا طی هماهنگی صورت گرفته ظرفیت خشک کردن کلزا در سطح استان به روزانه 13 هزار تن در روز افزایش یافت.
 
 
وی در خصوص آخرین وضعیت خرید تضمینی گندم نیز گفت: طبق کارگروه خرید تضمینی گندم استان 107 مرکز خرید تضمینی به تایید رسید که متناسب با نیاز استان عمده این مرکز بازگشایی شدند.
 
 
نذیری با بیان اینکه شروع برداشت گندم در سطح استان گلستان اول خرداد بوده است، یادآور شد: 372 هزار هکتار از اراضی استان زیرکشت گندم رفت که با توجه به شرایط استان و خسارات ناشی از سیل اخیر براساس اعلام سازمان جهادکشاورزی پیش‎بینی می‎شود یک‎میلیون و 100 هزار تن گندم تولید شود.
 
 
سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گلستان گفت: تا اول تیر ماه 503 هزار تن گندم به مراکز خرید تضمینی استان تحویل داده شد.
 
 
نذیری افزود: ارزش پرداختی این حجم از گندم تحویلی به مراکز خرید تضمینی حدود 722 میلیارد و 400 میلیون ریال بوده که تاکنون 84 درصد آن پرداخت شده است.
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
  • نویسنده : rajaee
  • بازدید : 48
  • نظرات : 0
  • کد خبر : 332

نظرات این مطلب :


نام شما
ایمیل شما


سوال : ده بعلاوه دوازده ؟ ( جواب بصورت عدد نوشته شود )
پاسخ :*