عضویت    ورود
ورود به سایت
» » برنامه مدون برای اقتصاد مقاومتی کشور را از وضعیت کنونی رها می کند

رضایی در سخنرانی زنده از طریق ویدئو کنفرانس در همایش اقتصاد مقاومتی؛

برنامه مدون برای اقتصاد مقاومتی کشور را از وضعیت کنونی رها می کند

محسن رضایی عصر چهارشنبه در سخنرانی خود که به صورت زنده و از طریق ویدئو کنفرانس در همایش اقتصاد مقاومتی پخش می شد با تاکید بر اهمیت نقش کارآفرینی در کشور، گفت: محورهای اقتصاد مقاومتی نیازمند برنامه ریزی مدون است تا به همان صورتی که مدنظر است شکل گرفته و کشور از این وضع کنونی رها شود.

 

وی با مهم شمردن اقتصاد دانش بنیان برای جامعه، فعال شدن دانشگاه ها را راهکاری برای ترویج اقتصاد دانش بنیان دانست و افزود: برای رسیدن به بهره وری نیاز به ایجاد بازار و رقابت داریم که این مهم در اقتصادمقاومتی از طرف دولت فراهم می شود، رشد اقتصادی، تولیدملی، فرهنگ جهادی واقدامات دولت است که به بهره وری، اصلاحات اقتصادی و تجارت تبیین و گفتمان سازی و بسیج منابع منجر می شود.

 

وی در ادامه ضمن بیان این که دولت باید در هزینه های خود صرفه جویی کرده و اصلاح نظام درآمدی و تغییرشیوه های نظارت بربازار را به اجرا درآورد، بیان کرد: فرهنگ هم در اقتصاد مقاومتی بسیار مهم است، فرهنگ سازی جهادی و گفتمان سازی باید ناظر بر تولید ثروت وارزش افزوده باشند تا کارآفرینی وبهره وری شکل گیرند.

 

دبیرمجمع تشخیص مصلحت نظام به توضیح محورهای اقتصادمقاومتی پرداخت و با اشاره به ظرفیت های توسعه ای گلستان، گفت: کشاورزی پیشرفته و نوین، تجارت و گردشگری شکوفا، ازمهم ترین مواردی است که اگر با هم افزایی اجرا شوند سبب ایجاد اقتصادی پایدار در گلستان می شود.

 

وی تصریح کرد: گلستان در محل ورود و خروج کالا به سمت آسیای میانه، بخشی ازهند و چین است که جمعیت زیادی را پوشش می دهد، این سه محور باید به صورتی ترکیب شوند که هر یک سبب توسعه همه جانبه بخش دیگررا فراهم کند.

 

رضایی ترکیب تجارت و کشاورزی را راهکاری برای توسعه اشتغال استان دانست و گفت: با این کار بسیاری از صنایع تبدیلی که جای آن ها در گلستان خالی است مستقر شده و سبب اشتغال پایدار و ارزش افزوده می شود.

 

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود:کشاورزی گلستان جای رشد و پیشرفت را دربخش های مختلف خاک، بذر، کاشت و برداشت و بسته بندی دارد که باید دراین باره کارهای زیادی اجرایی شود.

 

در ادامه این برنامه رمضانعلی اسفندیاری، مدیرکل دفتر آموزش و پژوهش استانداری گلستان، هدف از برگزاری همایش را مبنای سند ششم توسعه کشور در برش استانی اعلام کرد و گفت:استان ها نقش مهمی در عملی شدن اقتصاد مقاومتی کشور دارند.

 

ابراهیم مداحی رییس کمیسیون چشم انداز و امور نخبگان مجمع تشخیص مصلت نظام هم به تبیین اهداف و برنامه های مجمع تشخیص مصلحت و قوه مجریه برای عملی کردن منویات مقام معظم رهبری در بحث اقتصاد مقاومتی پرداخت.

 

وی گفت: ما باید در راستای فرمایش مقام معظم رهبری که ملاک و معیار است عمل کنیم و قوای سه گانه هم باید در همین راستا و با تراز شدن با بیانات رهبری اقتصاد مقاومتی را عملی کنند.

 


بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
  • نویسنده : رجایی
  • بازدید : 2101
  • نظرات : 0
  • کد خبر : 48

نظرات این مطلب :


نام شما
ایمیل شما


سوال : دو منهای یـک؟ ( جواب بصورت عدد نوشته شود )
پاسخ :*