عضویت    ورود
ورود به سایت
» » ثبت‌نام 1700 نفر برای مشاغل دانش‌بنیان در گرگان

مشاور استاندار گلستان خبر داد

ثبت‌نام 1700 نفر برای مشاغل دانش‌بنیان در گرگان

علی‎اکبر جلالی شنبه شب در جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر گرگان اظهار داشت: دولت برای ایجاد مشاغل خانگی باید 25 میلیون تومان وام بدهد و برای ایجاد مشاغل صنعتی 250 میلیون تومان که این میزان هزینه خارج از عهده دولت است.

 

وی با تاکید بر اینکه با حرکت‎های دانش‎بنیان می‎توان تحولات جدی در جامعه ایجاد کرد، افزود: از طریق این طرح می‎خواهیم سیستم‎هایی را طراحی کنیم تا بازار برتر ایجاد شود که بخشی از این مهم توسط شهر الکترونیک قابل تحقق است.

 

مشاغل دانش‎بنیان طرحی پرقدرت برای ایجاد اشتغال است

 

مشاور علمی و فناوری استاندار گلستان با بیان اینکه تمام بانک‎ها و اماکن در شبکه شهرهای الکترونیک به روز شده است، یادآور شد: این طرح می‎تواند منبع بسیار پرقدرت برای ایجاد اشتغال باشد.

 

جلالی با بیان اینکه برنامه‎ریزی اجرای فاز دوم مشاغل دانش‎بنیان در گلستان انجام شده است، یادآور شد: پس از ثبت‎نام قطعی کارجویان پیش‎بینی می‎شود که تعداد 3 هزار نفر ریزش پیدا کنند.

 

وی با اشاره به اینکه با ایجاد مشاغل دانش‎بنیان کلمه بیکاری در گلستان حذف شده است، خاطرنشان کرد: با شورای اصناف جلساتی برگزار خواهد شد تا کسبه را برای تقویت نیروهای آموزش‎دیده آماده کنند.

 

پدر علم آی‎تی در ایران ادامه داد: در مشاغل دانش‎بنیان ما به افراد حقوق نمی‎دهیم بلکه آنها مزد دریافت می‎کنند، این افراد زیر پوشش بیمه قرار خواهند گرفت و مرتبا نظارت می‎شوند.

 

جلالی با تاکید بر اینکه پروژه‎های دانش‎بنیان هزینه بر نیست، ابراز داشت: یک‎هزار و 731 نفر در گرگان برای مشاغل دانش‎بنیان ثبت‌نام کردند که طی چهار مرحله آموزش می‎بینند.

 

وی بیان داشت: هزینه کارجویان برای هر نفر 400 هزار تومان است که سالانه چیزی معادل 4 میلیون تومان می‎شود.

 

مشاور علمی و فناوری استاندار گلستان گفت: در طرح مشاغل دانش‎بنیان نیروی انسانی کهنه و غیردانش‎بنیان باید جای خود را به افراد دانش‎بنیان بدهد.

 

 


بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
  • نویسنده : رجایی
  • بازدید : 2306
  • نظرات : 0
  • کد خبر : 54

نظرات این مطلب :


نام شما
ایمیل شما


سوال : ده بعلاوه دوازده ؟ ( جواب بصورت عدد نوشته شود )
پاسخ :*